Predstavitelia mesta tvrdia, že múr oddeľujúci rómsku osadu od susedného sídliska dali vybudovať z dôvodu vytvárania neporiadku pri kontajnerových stojiskách. Zdobí ho vulgárny nápis "Cigánske kurvy"- v slovenskom i rómskom jazyku.
názov

Angi Mlyn

Angi Mlyn, rómska osada v Michalovciach zmenila z veľkej časti majiteľa. Mesto sa rozhodlo vyriešiť problém s neplatičmi odpredajom budov, v ktorých žijú. Nový majiteľ ich odkúpil aj s obyvateľmi, čo na Slovensku vyvolalo pohoršenie. Vedenie sa v minulosti pokúsilo nezhody riešiť segregačným múrom, medzi osadou a mestom. Ignorácia rómskej otázky na Slovensku často prináša neeurópske riešenia.
autor

Matej Kalina

profesionálny fotograf, News and Media Holding
Matej Kalina je slovenský fotoreportér pracujúci pre News and Media Holding, ktorého fotografie publikujú Plus 7 Dní, Život, Trend, Plus 1 Deň, Šarm, Zdravie, Dobré jedlo a ďalšie. Inklinuje k sociálnemu dokumentu, kde sa podľa vlastných slov snaží o záznam neskreslenej reality tak, aby vytvoril divákovi priestor na vlastný názor. Získal viacero ocenení Slovak Press Photo a Czech Press Photo.