Roman Miker (v strede) je novým majiteľom siedmych bytoviek v Angi Mlyne. V osade vlastní obchod a pohostinstvo. Vyrastal tu a tvrdí, že chce miestnym obyvateľom pomôcť. Zháňa stavebný materiál na základné opravy a s miestnymi chlapmi sa snaží dať do poriadku to najnutnejšie. „Kto sa neprispôsobí musí odísť,“ tvrdí.
názov

Angi Mlyn

Angi Mlyn, rómska osada v Michalovciach zmenila z veľkej časti majiteľa. Mesto sa rozhodlo vyriešiť problém s neplatičmi odpredajom budov, v ktorých žijú. Nový majiteľ ich odkúpil aj s obyvateľmi, čo na Slovensku vyvolalo pohoršenie. Vedenie sa v minulosti pokúsilo nezhody riešiť segregačným múrom, medzi osadou a mestom. Ignorácia rómskej otázky na Slovensku často prináša neeurópske riešenia.
autor

Matej Kalina

profesionálny fotograf, News and Media Holding
Matej Kalina je slovenský fotoreportér pracujúci pre News and Media Holding, ktorého fotografie publikujú Plus 7 Dní, Život, Trend, Plus 1 Deň, Šarm, Zdravie, Dobré jedlo a ďalšie. Inklinuje k sociálnemu dokumentu, kde sa podľa vlastných slov snaží o záznam neskreslenej reality tak, aby vytvoril divákovi priestor na vlastný názor. Získal viacero ocenení Slovak Press Photo a Czech Press Photo.